Reprezentowaliśmy miasto, gminę, powiat, województwo oraz Polskę na zawodach rowerowych. Opiekunem drużyny był pan Edward Urban. Nasza szkolna drużyna brała udział w zawodach europejskich:
1987 – Węgry
1988 – NRD
1989 – Czechy
1990 – Węgry
1993 – Bułgaria
1996 – Czechy
1998 – Litwa
2003 – I miejsce w turnieju wojewódzkim
Dzielimy się radością, że dnia 27 kwietnia 2006r. uchwałą Rady Miasta i Gminy Wronki nasza szkoła została wyróżniona ODZNAKĄ HONOROWĄ „Za Zasługi dla Miasta i Gminy Wronki”. Odznaczenia szkoły na jej sztandar dokonał Burmistrz Miasta i Gminy Wronki Pan Kazimierz Michalak wraz z Przewodniczącą Rady – Panią Grażyną Gromadzińską-Kopras w dniu 1 czerwca 2006r. podczas doniosłej uroczystości z okazji 85-lecia istnienia szkoły oraz 25-lecia wręczenia jej sztandaru i nadania imienia. Świadkami tego aktu byli zaproszeni goście, rodzice, pracownicy szkoły oraz społeczność uczniowska.
Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie-Akademia Szkoły z Klasą ogłosiła konkurs na najciekawszy projekt edukacyjny pod hasłem „Trzymaj formę”. Szkoła zgłosiła swój akces i przedstawiła Komisji konkursowej w CEO szkolny projekt edukacyjny pt. „Żyj zdrowo i kolorowo”. Zyskał on akceptację Komisji konkursowej w wyniku czego otrzymaliśmy grant na jego realizację. Autorem projektu jest Pani Ewa Spychała – nauczycielka przyrody.
Dokument z dnia 10 października 2003r. nadany został przez Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie. W roku szkolnym 2004/05 CENTRUM EDUKACJI OBYWATELSKIEJ W WARSZAWIE przyznało szkole trzy prawności: Lego, Cogito, Ago.
LEGO (CZYTAM) COGITO (MYŚLĘ) AGO (DZIAŁAM)
Uzyskane sprawności potwierdzają jakość naszej pracy w zakresie:
W roku szkolnym 2004/05 podjęliśmy starania o przystąpienie do realizacji europejskiego programu Socrates Comenius. Praca zaczęła się od udziału pań Jolenty Ostrowskiej i Ewy Napierały w szkoleniu na temat procedur tworzenia projektów unijnych. Szkolną koordynatorką wszystkich działań związanych z programem była nauczycielka języka angielskiego pani Lucyna Kurasz. Agencja Narodowa w Warszawie przyjęła naszą aplikację wstępną na realizację projektu szkolnego o charakterze partnerskim i tematyce międzykulturowej. Byliśmy pierwszą szkołą podstawową w powiecie szamotulskim, która przystąpiła do takiego programu. Uczestniczyliśmy w wizycie przygotowawczej do dalszej pracy w Presov na Słowacji. Nasze partnerskie szkoły znajdują się w Wielkiej Brytanii, Danii, Szwecji, Hiszpanii, Słowacji. Po wizycie w Presov opracowaliśmy projekt edukacyjny „Ciekawa podróż”. Został on przesłany do Agencji Narodowej w Warszawie, która we wrześniu 2005r. ZAKWALIFIKOWAŁA NASZĄ SZKOŁĘ do udziału w projekcie. Realizacja projektu trwała 3 lata szkolne.
Od sierpnia 2009 r. do 31 lipca 2011 r. szkoła brała udział w projekcie „Kemping Europe Healthy” [ Zdrowa Europa ]. Celem tego przedsięwzięcia było wzbogacanie wiedzy, wymiana doświadczeń związanych z propagowaniem zdrowego żywienia i stylu życia dzieci i ich rodzin. Oprócz nas w projekcie uczestniczyły szkoły z Irlandii Północnej, Republiki Irlandii, Hiszpanii, Turcji i Walii.
Zielony Certyfikat I stopnia to znak jakości pracy placówki oświatowej przyznawany przez Fundację Ośrodka Edukacji Ekologicznej na dwa lata za działalność na rzecz zrównoważonego rozwoju. Nasza szkoła wzięła udział w X edycji programu Zielony Certyfikat i przez dwa lata realizowała wybrane przedsięwzięcie pt.: Gramy w zielone w naszym lesie, mieście i szkole. 29 września 2010 r. podczas międzynarodowej konferencji „Edukacja i informacja ekologiczna w praktyce” nauczycielka przyrody pani Ewa Spychała odebrała statuetkę i pamiątkową tablicę dla naszej szkoły.
To już kolejny projekt realizowany przez nauczycieli i uczniów naszej szkoły we współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie.
Tytuł szkolnego projektu: Nasz fyrtel – ulica Poznańska. Uczniowie realizowali projekt pod opieką nauczycielki historii Marii Ignaszczak oraz polonistki Elizy Paszyk. Wybrano ulicę Poznańską, bo nasza szkoła mieści się w budynku z końca XIX wieku, w którym dawniej znajdowała się szkoła pruska. Do „adopcji „wskazano trzy budynki przy ulicy Poznańskiej: parterowy prywatny dom przy ul. Poznańskiej 40, siedzibę wronieckiego Banku Spółdzielczego przy ul. Poznańskiej 50 oraz dwupiętrową kamienicę, tzw. willę Wilczewskiego przy ul. Poznańskiej 61. Realizację zadań rozpoczęto w lutym 2015 r. od wyszukiwania wstępnych informacji o cechach zabudowy małomiasteczkowej, budowlach typowych dla przestrzeni małych miast, cechach charakterystycznych dziewiętnastowiecznych kamienic – od niskiej zabudowy aż po kamienice wielokondygnacyjne.
Z Fundacją Uniwersytet Dzieci pani Beata Tomczak przyjęła do realizacji projekt „Przyroda z klasą 1-3”, który powstał w ramach współpracy edukatorów z Anglii, Austrii, Irlandii i Polski.
WF z Klasą to program Centrum Edukacji Obywatelskiej realizowany przy wsparciu „Gazety Wyborczej” i portalu Sport.pl. Działania finansuje Ministerstwo Sportu i Turystyki. Program jest objęty honorowym patronatem Ministra Sportu i Turystyki, Ministra Zdrowia oraz Minister Edukacji Narodowej.
Szkoła uzyskała wsparcie finansowe na zakup pomocy dydaktycznych [ekranu dotykowego do Sali nr 5 i kolejnej tablicy interaktywnej, tym razem do sali nr 1 ], w celu stosowania ”TIK” na zajęciach.
Na realizację projektu trwającego od 3 września 2018 r. do 30 czerwca 2020 r. szkoła otrzymała 287 446,50 zł.
Projekt wdrażany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Wielkopolskiego, Działanie 8.1 Ograniczanie i zapobieganie przedwczesnemu kończeniu nauki szkolnej oraz wyrównywanie dostępu do edukacji przedszkolnej i szkolnej. Poddziałanie 8.1.2 Kształcenie ogólne – projekty konkursowe współfinansowane ze środków Unii europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu społecznego. Głównym celem było podniesienie kompetencji kluczowych uczniów oraz kompetencji zawodowych nauczycieli.
Od listopada 2020 r. realizowaliśmy podprojekt „CYFROWA MAPA DORZECZA WARTY” w ramach projektu „Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@”. Do projektu zgłosiła naszą szkołę pani dyrektor Alicja Raś a jego realizacji podjęły się panie Ewa Spychała i Agnieszka Piechaczyk. Dzięki udziałowi w projekcie szkoła wzbogaciła się o 24 tablety i infrastrukturę do Wi-Fi. Zorientowany na nauki przyrodnicze, społeczne oraz matematykę i służył zdobywaniu wiedzy i umiejętności metodą dociekania naukowego, poznawaniu struktur i zależności w środowisku społeczno-przyrodniczym poprzez analizę relacji w czasie i przestrzeni. W ramach CMDW uczniowie wykonywali obserwacje, pomiary i eksperymenty przy wykorzystaniu komputerów do:
© Szkoła Podstawowa nr 2 im. Kornela Makuszyńskiego we Wronkach 2025 | Polityka prywatności
design by: home2.pl