herb

Dzień Bezpiecznego Internetu

W czwartek, 9 marca 2023 r. odbył się apel z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu, który w tym roku przebiegał pod hasłem „Działajmy razem!”. W ten sposób dołączyliśmy do inicjatywy Komisji Europejskiej – Dnia Bezpiecznego Internetu (DBI), której głównym celem i założeniem jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu od 2005 roku organizowany jest przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową (NASK) – realizatorów unijnego programu „Safer Internet”.

Uczniowie klas piątych (przygotowani przez panią Anetę Rakowicz) w ciekawy sposób przedstawili całej społeczności uczniowskiej, z jakimi zagrożeniami mogą spotkać się w sieci, przypomnieli zasady, którymi należy się kierować podczas surfowania w Internecie, gdzie uzyskać pomoc w razie niebezpieczeństwa, poznali zasady kulturalnego zachowania w Internecie.

Podczas apelu dużo uwagi poświęcono zjawisku uzależnienia od komputera. Nasi aktorzy zachęcali swoich młodszych i starszych kolegów do równowagi między pasją a życiem w realu. Podkreślili również, jak ważne jest, aby informować opiekunów, gdy coś nas zaniepokoi. Dodatkowo uczniowie obejrzeli filmy edukacyjne związane z zagrożeniami czyhającymi w sieci.

Mamy nadzieję, że nasi wychowankowie zrozumieli, że lepszy Internet zależy od nas i przede wszystkim będą rozsądnie korzystać z zasobów internetowych.

Zobacz również:

Klasy 6c i 7a na lodowisku
Czytaj więcej
Konkurs dla klas 1-3 związany z twórczością Patrona
Czytaj więcej
Szkolny Konkurs Pięknego Czytania dla uczniów klas drugich i trzecich
Czytaj więcej
Skip to content