herb

Klasa II a zrealizowała I moduł ogólnoświatowego projektu czytelniczego „Czytam z Klasą lekturki spod chmurki”

Uczniowie klasy II a włączyli się po raz pierwszy w realizację IV edycji ogólnoświatowego projektu czytelniczego „Czytam z Klasą lekturki spod chmurki”. W tej edycji uczniowie wyruszą z książką w podróż po Polsce, Europie oraz po świecie.

Na samym początku swej wędrówki obejrzeli film o chmurce Tosi – własnoręcznie wykonali jej klasowy portret, osobiste „Chmurki Lekturki” oraz wybrali lekturę do samodzielnego czytania, która przybliży im piękno ojczystego kraju. Wybór padł na książkę Adama Bahdaja pt. „Pilot i ja”.

Po przeczytaniu książki uczniowie wspólnie zrealizowali następujące zadania:

  1. Wykonali własny lekturnik.
  2. Przeprowadzili klasowy quiz pt. „Kto pamięta, kto wie, co wydarzyło się?”.
  3. Uzupełnili lekturnik o informacje dotyczące przeczytanej lektury.
  4. Odbyli wirtualny spacer po Olsztynie – mieście związanym z omawianą przez nich książką.
  5. Spakowali walizki na bliską i daleką podróż.
  6. Wykonali w grupach plakaty zachęcające innych do przeczytania lektury „Pilot i ja”.
  7. Wykonali modele samolotów z kartki papieru techniką origami.

Wykonali także zadanie dodatkowe – zorganizowali zawody lotnicze pt. „Kto najdalej, kto najcelniej?” w sali gimnastycznej naszej szkoły. Zwyciężczynią konkurencji „Kto najdalej?” została Lenka Bełtowska, a konkurencji „Kto najcelniej?” – Weronika Świątek.

Brawa dla wszystkich uczniów, którzy z tak wielkim zaangażowaniem realizowali poszczególne zadania.

Już za chwilę wyruszymy z kolejną książką na wędrówkę po Europie.

Wychowawca: Izabela Świniarska

Zobacz również:

Klasy 6c i 7a na lodowisku
Czytaj więcej
Konkurs dla klas 1-3 związany z twórczością Patrona
Czytaj więcej
Szkolny Konkurs Pięknego Czytania dla uczniów klas drugich i trzecich
Czytaj więcej
Skip to content