herb

Klasa I b w oczekiwaniu na Święto Patrona

W tym roku przypada 139. rocznica urodzin patrona naszej szkoły – Kornela Makuszyńskiego. Zgodnie z pielęgnowaną tradycją uczniowie klas pierwszych z tej okazji są uroczyście przyjmowani do grona Miłośników Twórczości Kornela Makuszyńskiego. Dzieci klasy I b już od dłuższego czasu przygotowują się do tego ważnego wydarzenia. W tym celu nauczyli się piosenki pt. „Podróż do Pacanowa”, poznali wybrane utwory pisarza, zwiedzili w szkole miejsca związane z Patronem, oglądali filmy o przygodach Koziołka Matołka, zaprojektowali i wykonali okładkę do książki pt. „120 Przygód Koziołka Matołka.”

Teraz z niecierpliwością czekamy na urodzinowy tort 🙂

Lucyna Salska

Zobacz również:

Klasy 6C, 7A oraz 8A zwiedzały Poznań!
Czytaj więcej
Konkurs na komiks
Czytaj więcej
Rekrutacja trwa!
Czytaj więcej
Skip to content