herb

Klasy 5b, 6a, 6b we Wrocławiu

W piątek, 24 maja klasy V b, VI a i VI b (oraz kilkoro uczniów z innych klas) wybrały się na wycieczkę do Wrocławia.

Na miejscu zwiedzali stolicę województwa dolnośląskiego z przewodnikiem: rozpoczęli od najstarszej części miasta – Ostrowa Tumskiego z gotycką katedrą, przeszli mostami nad rzekami i kanałami, obok Bramy Kluskowej, mijali sakralne i świeckie budynki gotyckie i barokowe, Pałac Arcybiskupi, Uniwersytet, weszli na dziedziniec Ossolineum, aż dotarli na rynek z gotyckim ratuszem i kamieniczką Pod Złotym Słońcem. Podczas tej wędrówki uczniowie poszukiwali słynnych wrocławskich krasnali, by na pamiątkę zrobić sobie z nimi zdjęcia. Po przerwie na posiłek w Galerii Dominikańskiej pojechali do Parku Szczytnickiego z grającymi fontannami i Halą Stulecia, a następnie udali się do zoo, by podziwiać zwierzęta w Afrykarium.

Zmęczeni, naładowani wiedzą i pełni wrażeń wrócili do Wronek 🙂

Zobacz również:

Pierwszy rajd klasy 2b
Czytaj więcej
Święto Szkoły
Czytaj więcej
Obchody Dnia Dziecka klas 1-3 w Deli Parku
Czytaj więcej
Skip to content