herb

Obchody 100-lecia Szkoły

W tym roku obchodzimy 100. rocznicę powstania Szkoły.

Wybuch epidemii uniemożliwił nam świętowanie godne setnych urodzin. Mimo to cały rok 2021 poświęcamy na obchody jubileuszu. Odbyły się już liczne konkursy związane ze 100-leciem Szkoły oraz 40-leciem nadania Szkole imienia Kornela Makuszyńskiego.

Przez cały maj na facebookowej stronie Szkoły pojawiały się wspomnienia absolwentów, fotografie pochodzące z ich prywatnych zbiorów oraz wiele życzliwych słów, za które dziękujemy 🙂

Odnowiona została Sala Patrona (czyli sala nr 5) – zawisły w niej także piękne plansze poświęcone Kornelowi Makuszyńskiemu. Ich projekt graficzny przygotowała pani Edyta Nowak-Lemiesz, autorkami tekstów są panie: Eliza Paszyk i Jolenta Ostrowska.

Przed Szkołą stanęły tablice upamiętniające obchody 100-lecia istnienia Szkoły oraz 40-lecia nadania Szkole imienia. Autorką projektu graficznego tablic jest pani Edyta Nowak-Lemiesz, teksty zostały opracowane przez panie: Elizę Paszyk i Jolentę Ostrowską. Przygotowanie tablic było możliwe dzięki wsparciu naszych Sponsorów: pani Grażyny Kaźmierczak, pani Anny Kaźmierczak i pana Pawła Bugaja. Przy montowaniu tablic pomagali panowie z zaprzyjaźnionego i zawsze chętnego do współpracy ZS nr 2 we Wronkach: Sławomir Barszczewski oraz Paweł Pogorzelczyk. Z całego serca dziękujemy za wsparcie i pomoc!

Przed Szkołą wkrótce stanie rzeźba Koziołka Matołka. Tę najbardziej znaną postać z książek Makuszyńskiego zaprojektował i wyrzeźbił pan Eugeniusz Tacik. Sponsorem tego przedsięwzięcia jest Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 2 we Wronkach. Przetransportowaniem rzeźby do Szkoły zajął się pan Dariusz Banas, a przy jej przenoszeniu pomagali także chętni Rodzice. Całość działań koordynowała pani Iwona Kruszona. Wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie Koziołka jesteśmy ogromnie wdzięczni i gorąco dziękujemy 🙂

Zobacz również:

Pierwszy rajd klasy 2b
Czytaj więcej
Święto Szkoły
Czytaj więcej
Obchody Dnia Dziecka klas 1-3 w Deli Parku
Czytaj więcej
Skip to content