herb

Obchody Dnia Lego w klasach I-III

Kolejnym dniem obchodzenia świąt nietypowych z projektu edukacyjnego „Każdy z nas swoje święto ma…” jest Dzień Lego.

Dzień ten jest wspaniałą okazja do wspólnego świętowania pasji, kreatywności oraz bezgranicznej radości z zabawy, jaką oferują te niezwykłe klocki. Ich historia, która swoje korzenie ma w Danii, sięga już kilku dziesięcioleci wstecz, jednak Międzynarodowy Dzień LEGO jest stosunkowo młodą tradycją, ustanowioną dopiero w 2018 roku przez samą Grupę LEGO.

Dlaczego warto bawić się klockami LEGO?

Po pierwsze, są uniwersalne, dostosowując się do różnych grup wiekowych. Dzieci odkrywają w nich fascynujący świat kreatywności i zabawy, rozwijając jednocześnie kluczowe umiejętności, takie jak zdolności manualne czy logiczne myślenie. Jednak klocki LEGO nie są zarezerwowane tylko dla najmłodszych – dorośli również znajdują w nich źródło relaksu i radości, tworząc unikalne konstrukcje, kolekcjonując zestawy lub wracając wspomnieniami do swojego dzieciństwa.

Po drugie: klocki LEGO kształtują wspólne doświadczenia i wspomnienia. Budowanie razem z rodziną czy przyjaciółmi stwarza okazję do spędzenia czasu razem, budując więzi i tworząc unikalne, pamiętane na zawsze chwile.

W czasie obchodów tego dnia w naszej Szkole uczniowie zrealizowali między innymi następujące zadania:

  • obejrzeli filmiki z postaciami LEGO i poznali historię ich powstania,
  • nauczyli się piosenki o klockach LEGO i stworzyli do niej układ ruchowy,
  • układali z LEGO swoje własne konstrukcje, wspólnie bawili się klockami w grupach,
  • wypełniali kartę pracy, w której opisywali swoją figurkę z LEGO,
  • kolorowali figurki LEGO.

Zobacz również:

Klasy 6c i 7a na lodowisku
Czytaj więcej
Konkurs dla klas 1-3 związany z twórczością Patrona
Czytaj więcej
Szkolny Konkurs Pięknego Czytania dla uczniów klas drugich i trzecich
Czytaj więcej
Skip to content