herb

Rodzinny festyn rekreacyjno-sportowy „Spędzamy aktywnie wolny czas …” dla uczniów z klasy 2b i 3a oraz ich rodziców

W poniedziałek, 27 maja 2024 roku w godzinach popołudniowych na terenie naszego odnowionego boiska szkolnego odbył się rodzinny festyn rekreacyjno-sportowy z okazji Dnia Matki i Ojca oraz zbliżającego się Dnia Dziecka. Wydarzenie skierowane było do dzieci z klas: II b i III a oraz do ich najbliższych: rodziców, rodzeństwa oraz dziadków –jednym słowem, całych rodzin.
Dzięki temu spotkaniu zachęcaliśmy wszystkich uczestników do aktywnego spędzania czasu z rodzinną, kształtowaliśmy wzajemne pozytywne relacje pomiędzy dziećmi a ich bliskimi oraz integrowaliśmy rodziców uczniów ze środowiskiem szkolnym ich dzieci.
W realizacji tego przedsięwzięcia pomogły nam Panie z Pracowni Rękodzieła „Pigwusiowo”. Dzięki ich staraniom dzieci i dorośli mieli okazję skorzystać z różnorodnych form aktywności ruchowej doskonalącej motorykę małą i dużą.
Wszyscy w czasie wspólnej rywalizacji sportowej stosowali w praktyce zasady „fair play” – tak samo dorośli jak i ich pociechy. Największe emocje wśród dzieci wzbudził mecz ich rodziców ogromną dmuchaną piłką. Równie gorąco reagowali rodzice w czasie gry ich dzieci w „dwa ognie”.
Według wszystkich uczestników oraz nas samych udało nam się osiągnąć zamierzony cel wspólnej zabawy, czyli to, że można łączyć aktywność fizyczną z zabawą oraz pokazanie, że wspólna aktywność sportowa jest doskonałą metodą integracji zarówno rówieśniczej jak i międzypokoleniowej.

Serdecznie dziękujemy dzieciom oraz ich najbliższym za tak tłumne przybycie i chęć do wspólnej zabawy. Było super!!! Dziękujemy także Paniom z „Pigwusiowa” – drogie Panie, zabawa była przednia!!!

Wychowawczynie: Lucyna Salska i Izabela Świniarska

Zobacz również:

Pierwszy rajd klasy 2b
Czytaj więcej
Święto Szkoły
Czytaj więcej
Obchody Dnia Dziecka klas 1-3 w Deli Parku
Czytaj więcej
Skip to content