herb

Święto Narodowe Trzeciego Maja

W piątek, 29 kwietnia – tuż przed długim majowym weekendem – w sali gimnastycznej odbył się uroczysty apel z okazji 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja.

Znaczenie tego święta i wagę tego wydarzenia historycznego przybliżyli nam uczniowie klasy VI a prowadzeni przez panią Lucynę Kurasz. Ich występ uświetniły piosenki śpiewane przez szkolny chór pod kierunkiem pani Hanny Janickiej.

Po zakończeniu części oficjalnej uczniowie klasy VII a przygotowani przez wychowawczynię – panią Ewę Spychałę – zaprezentowali krótki spektakl z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi (ten przypada 22 kwietnia). W zabawny sposób przypomnieli widzom o konieczności ochrony środowiska i dbania o naszą planetę.

8 kwietnia nasza szkoła zorganizowała dla szkół z gminy Wronki IV Międzyszkolny Przegląd Teatralny „Wronieckie Kalosze”. Na scenie Kinoteatru „Gwiazda” zaprezentowały się grupy teatralne z różnych szkół oraz nasi uczniowie uświetniający tę imprezę występami wokalnymi i tanecznymi. W dniu przeglądu nie wszyscy uczniowie mogli na żywo zobaczyć te występy, więc młodzi artyści zaprezentowali się kolegom i koleżankom jeszcze raz 🙂

Szkolny chór prowadzony przez panią Hannę Janicką zaśpiewał piosenki pt.: „Online”, „Różowe okulary”, „Witajcie w naszej bajce”, „Piosenka o bajkach”. Uczennice klasy VIII a z przyjaciółmi zatańczyły układ do piosenki „Chihuahua”, a uczennice klasy IV a zaprezentowały taniec z szarfami przygotowany przez panią Małgorzatę Anioł. Pierwszaki – prowadzone przez panią Izabelę Świniarską – wykonały piosenkę pt. „Bo my lubimy bajki”. Na koniec grupa teatralna „Antrakt” prowadzona przez panią Elizę Paszyk zaprezentowała przedstawienie pt. „Balladyna”.

Na zakończenie apelu pani Renata Śliwa wręczyła dyplomy i nagrody uczniom – laureatom szkolnego konkursu wiedzy o Patronie.

Tego samego dnia młodzi aktorzy, tancerze i śpiewacy zaprezentowali się jeszcze raz: wieczorem w sali gimnastycznej zjawili się rodzice, by podziwiać swoje pociechy w piosenkach, układach tanecznych i przedstawieniu przygotowanych z okazji przeglądu teatralnego.

Zobacz również:

Ósmoklasiści!
Czytaj więcej
Szkolny konkurs na najciekawszą prezentację multimedialną pt. „530 lat temu – Krzysztof Kolumb i jego wielkie odkrycie”
Czytaj więcej
Wycieczka klas IIIb i Ia
Czytaj więcej
Skip to content