herb

Szóstoklasiści w Poznaniu

W piątek, 26 kwietnia klasa VI a i kilkoro uczniów z klasy VI b pojechali na wycieczkę do Poznania.

Najpierw odwiedzili Ogród Botaniczny UAM, w którym wzięli udział w warsztatach – po zdobyciu wiedzy o tropach zwierząt i innych śladach przez nie zostawianych uczniowie wykonali gipsowe odlewy tropów wybranych przez siebie zwierząt. Następnie udali się na wycieczkę po ogrodzie, by – zaopatrzeni w lornetki – poszukać jego mieszkańców: nie tylko tych dużych biegających po trawie czy ukrytych w koronach drzew, ale także tych mieszkających w stawie, pod głazem i w pozornie martwym drewnie.

Po wysiłku intelektualnym przyszedł czas na wysiłek fizyczny – uczniowie aktywnie spędzili czas w centrum rozrywki „Stacja Grawitacja”.

Zmęczeni, ale pozytywnie naładowani wrócili do domów.

Zobacz również:

Sukcesy naszych uczniów podczas konkursu recytatorskiego w Chojnie 
Czytaj więcej
IV Powiatowy Konkurs Matematyczny dla uczniów klas czwartych w Szkole Podstawowej im. Jana Ostroroga w Ostrorogu
Czytaj więcej
Zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym pod hasłem: „Przydrożne krzyże, kapliczki i figury mojej okolicy”
Czytaj więcej
Skip to content