herb

Turniej Ekologiczno-Matematyczny klas 4-8 EKO-MAT

30 kwietnia 2024 roku w naszej Kornelówce odbył się szkolny turniej ekologiczno-matematyczny w ramach obchodów Dnia Ziemi. Turniej obejmował konkurencje wiedzy matematyczno-ekologicznej i konkurencje sportowe dostosowane do wieku i możliwości wszystkich uczniów.

Przedstawiciele poszczególnych klas wytypowali spośród siebie reprezentantów, którzy zdobywali punkty w różnych konkurencjach.

Uczniowie rozwiązywali krzyżówki, test wiedzy ekologicznej, układali kształty z figur geometrycznych, budowali wieżę z ekopapieru. Podczas trwania turnieju dwuosobowe drużyny przygotowały ciekawe plakaty na temat: „Człowiek – przyjacielem Ziemi”.

W kolejnej konkurencji uczniowie każdej klasy wykazali się niezwykłą kreatywnością. Zaprojektowali i wykonali piękne stroje ekologiczne, które następnie zaprezentowali przed całą społecznością szkolną. W konkurencjach sportowych uczestniczyły ośmioosobowe drużyny. Zawodnicy musieli wykazać się nie tylko wszechstronną sprawnością, ale też wiedzą matematyczną.

Na zakończenie, po podsumowaniu wyników przez jury, klasy otrzymały dyplomy wraz z nagrodami ufundowanymi przez Radę Rodziców.

Dziękujemy serdecznie wszystkim uczniom za miłą zabawę i wspaniałą rywalizację. Mamy nadzieję, że ten wspólnie spędzony czas przyniósł nam wszystkim wiele korzyści.

Nauczyciele przedmiotów przyrodniczych i matematyki

Zobacz również:

Pierwszy rajd klasy 2b
Czytaj więcej
Święto Szkoły
Czytaj więcej
Obchody Dnia Dziecka klas 1-3 w Deli Parku
Czytaj więcej
Skip to content