herb

Uczniowie klasy 2b zdobyli certyfikat zasad zdrowego żywienia!

Przez cały tydzień przed feriami dzieci podczas różnorodnych zajęć dowiadywały się, jakie czynniki mają wpływ na ich zdrowie. Poznały produkty, które należy spożywać, aby organizm właściwie się rozwijał. Uczniowie samodzielnie tworzyli dzienne jadłospisy. Uczyli się prawidłowo nakrywać do stołu. Wysłuchali miniwykładu przygotowanego przez ciocię ucznia – panią dietetyk Małgorzatę Cypel, a następnie stworzyli piramidę żywieniową. Sprawdzeniem zdobytych wiadomości było samodzielne przygotowanie drugiego śniadania, zgodnie z zasadami poznanymi w czasie spotkania z ekspertem dietetyki. Egzamin wszyscy zdali celująco, otrzymując stosowny certyfikat. Pani Małgosia przeprowadziła też badanie poziomu tkanki tłuszczowej Wiktorii i Ernestowi. Badania wyszły pomyślnie. Dziękujemy za poświęcony czas i ciekawe zajęcia. Teraz tylko należy wcielić w życie poznane zasady, a będziemy cieszyli się zdrowiem.  

Lucyna Salska 

Zobacz również:

Klasy 6C, 7A oraz 8A zwiedzały Poznań!
Czytaj więcej
Konkurs na komiks
Czytaj więcej
Rekrutacja trwa!
Czytaj więcej
Skip to content