herb

Wizyta klasy Ia w Kids Farmie

Kids Farm w Przecławiu to niezwykłe gospodarstwo edukacyjne, które oferuje niecodzienne spędzenie czasu na łonie natury, w wiejskim klimacie. Jego misją jest uświadomienie najmłodszym, jak ważne są otaczające nas środowisko i szacunek dla zwierząt. Tutaj dzieci mogą dosłownie dotknąć przyrody, zaprzyjaźnić się ze zwierzętami, a poprzez zabawę nauczyć się wiele o życiu w zgodzie z naturą.

W przedostatni dzień roku szkolnego 2021/2022 klasa I a wybrała się do tego niezwykłego miejsca, aby poznać z bliska jego mieszkańców.

W czasie naszej wizyty Pani Gospodyni ciekawie opowiadała o każdym mieszkańcu STAJNI, a były tam konie, kucyki, krowa oraz kozy. Chyba najwięcej radości sprawiły dzieciom kozy, które zostały wypuszczone z zagrody i chodziły wśród dzieci.

Kolejnym etapem naszego pobytu na farmie był TAJEMNICZY OGRÓD. Tam mogliśmy poznać magiczny świat kolorowych ptaków, ciekawie wyglądające kury, króliki oraz świnkę morską. Usiedliśmy wygodnie na balotach słomy, a Pan Przewodnik wypuścił z zagrody barana z dużymi rogami oraz owcę. Tłumaczył dzieciom, że zwierzęta należy szanować i kochać. Po opuszczeniu tej części farmy czekała na dzieci niespodzianka. Pani Gospodyni otworzyła wielkie wrota i zobaczyliśmy ogromny dmuchany zamek. No i zaczęło się zjeżdżanie…

Dzieci na łonie natury, w wiejskim klimacie miło spędziły czas. Pobyt na farmie przybliżył dzieciom zagadnienia związane z przyrodą, zwierzętami w niecodzienny sposób, który na pewno na długo zostanie w naszej pamięci.

Izabela Świniarska

Zobacz również:

Zakończenie roku szkolnego 2021/2022
Czytaj więcej
Wakacje 2022
Czytaj więcej
Przekazanie władzy nowej RSU oraz podsumowanie roku szkolnego
Czytaj więcej
Skip to content