herb

Wycieczka do Łodzi

W środę, 15 listopada grupa uczniów z klas VII a, VIII a i VI c wraz z nauczycielami: Hanną Janicką, Lucyną Kurasz, Anetą Rakowicz i Wojciechem Szałańskim udała się na wycieczkę do Łodzi. Podczas wycieczki zwiedziliśmy EC1 Centrum Nauki i Techniki oraz ZOO Orientarium.

Swoją wizytę w centrum nauki rozpoczęliśmy od historycznej części – Elektrociepłowni nr 1 w Łodzi, w której aktualnie znajduje się Centrum Nauki i Techniki EC1. Razem z przewodnikiem – naszym nauczycielem fizyki Wojciechem Szałańskim – przeszliśmy ścieżką opowiadającą o przetwarzaniu energii. Zwiedziliśmy wystawę: „Przetwarzanie energii” – najbardziej unikatową część EC1, w której poznaliśmy świat paliw, weszliśmy do wnętrza kotła, zobaczyliśmy, jak turbina współpracuje z generatorem, dowiedzieliśmy się, po co są transformatory. Dowiedzieliśmy się o przemianach energetycznych i urządzeniach pracujących w elektrowni. Następnie w kinie sferycznym obejrzeliśmy seans „Słońce – nasza żyjąca gwiazda” opowiadający o narodzinach Słońca i formowaniu się planet. Film przybliżył budowę dziennej gwiazdy, jej skład chemiczny, reakcje termojądrowe, w których powstaje energia.

Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Orientarium. Obiekt jest największym w Polsce i jednym z najnowocześniejszych w Europie. Zobaczyliśmy: hipopotamy, słonie, tygrysy, żyrafy, ibisy szkarłatne, kapibarę wielką, kariama, pingwiny, lemury, wielbłądy i wiele innych. W Orientarium obserwowaliśmy wybieg dla słoni indyjskich, rekordowych rozmiarów krokodyla, zagrożone orangutany oraz podwodny tunel, w którym nad głowami podziwialiśmy rekiny czy płaszczaki. Ostatnim naszym punktem wycieczki było zakupienie pamiątek, które będą nam przypominać pobyt w ogrodzie zoologicznym.

Wycieczka bardzo się podobała i dostarczyła wielu pozytywnych wrażeń. Zdobyta wiedza w przyszłości na długo pozostanie w naszej pamięci i będzie wykorzystywana na różnych zajęciach lekcyjnych.

Zobacz również:

Pierwszy rajd klasy 2b
Czytaj więcej
Święto Szkoły
Czytaj więcej
Obchody Dnia Dziecka klas 1-3 w Deli Parku
Czytaj więcej
Skip to content