herb

Żywy portret Świętego

Święci to ludzie z krwi i kości, którzy wybrali Chrystusa i przy Nim wytrwali do końca. Poznając świętych, dostajemy nieocenioną pomoc w przecieraniu szlaków swojego powołania i podążaniu własną, jakże indywidualną drogą świętości, a także możliwość zwrócenia się do świętych z prośbami o wstawiennictwo i wyproszenie w ten sposób łask u Boga.

Już w XV wieku kult świętych mocno był wrośnięty w obyczaje i świadomość religijną wiernych, propagowano go zarówno za pośrednictwem słowa mówionego (kaznodziejstwa), rytuałów, wśród których doniosłą rolę pełniły nabożeństwa, odpusty, pielgrzymki, cześć oddawana relikwiom i przedmiotom związanym ze świętymi jak środków wizualnych (sztuk plastycznych).

Poznając życie świętych, nasi uczniowie postanowili przygotować zdjęcia, wcielając się w postać wybranego świętego lub świętej, tworząc „Żywy portret Świętego”.

Na uczniów zawsze można liczyć ! A oto efekty.

Justyna Dojas

Zobacz również:

Święto Patrona
Czytaj więcej
Zajęcia taneczne w ferie
Czytaj więcej
Z życia świetlicy…
Czytaj więcej
Skip to content