herb

Lekcja biblioteczna klasy 2A

W ramach rozwijania pasji czytelniczych wśród uczniów w klasie II a odbyła się lekcja biblioteczna, której tematem przewodnim było poznanie legendy o swojej miejscowości. Podczas lekcji uczniowie umiejscowili na mapie położenie Wronek, poznali herb miasta, legendę oraz tradycje i aspekty życia w dawnych Wronkach. Dzieci z wielkim zainteresowaniem i aktywnością układały wiersz o Wronkach oraz puzzle przedstawiające zdjęcia obecnych zabytków miasta, a następnie wyszukiwały je na starych fotografiach. Mam nadzieję, że lekcja dostarczyła młodym mieszkańcom miasta sporą dawkę wiedzy i radości.

Justyna Dojas

Zobacz również:

Regulamin konkursu plastycznego „Najładniejsza kartka Bożonarodzeniowa”
Czytaj więcej
Klasa 4a na warsztatach MTP oraz w Lumina Parku
Czytaj więcej
Dzień Pluszowego Misia w klasie 2a
Czytaj więcej
Skip to content